Obec Malé Leváre: Aktuálne

Prejsť na obsah.

Obec

odkaz na kategóriu obec

Obecný úrad

odkaz na kategóriu podnikateľ

Samospráva

odkaz na kategóriu samosprava

Občan

odkaz na kategóriu občan

Monitoring potencionálnych liahnisk komárov

liahniska komarovMilí spoluobčania,
na základe premnoženia komárov, ktoré nás v posledných dňoch trápilo a vyvolalo niekedy až zbytočné emócie som sa včera s niektorými kolegami zúčastnil stretnutia s predstaviteľmi BSK v Suchohrade, ktorého predmetom bola prezentácia "Monitoring potenciálnych liahnisk komárov v BSK". 


Postreky, ktoré sme v obci vykonali boli účinné len na "už" vyliahnuté komáre. S tými čo doletia až zo vzdialenosti 5km nedokážeme nič spraviť a letecké postrekovanie je zakázané. Najdôležitejšie však je že postrekom sa zabíjajú aj iné živočíchy a samotný postrek nie je šetrný k nášmu životnému prostrediu v ktorom žijeme, preto sme sa rozhodli zapojiť sa do projektu likvidovania komárov už v larválnom štádiu NEŠKODNOU metódou aplikáciou BTI prípravku. Týmto sa nám podarí eliminovať komáre ešte pred tým než vyletia a hlavne budeme šetrný k prírode a ostatným živočíchom.
Na toto však budeme potrebovať dobrovoľníkov, ktorí nám a BSK pomôžu monitorovať všetky potencionálne liahniská komárov, ktorých je v našom katastri podľa priloženej fotografie požehnane. Na základe tohto monitoringu BSK zabezpečí aplikáciu BTI prípravku. Monitoring by sa mal robiť počas sezóny raz za týždeň. V našej obci by podľa rozlohy bolo potrebných aspoň 10 dobrovoľníkov. Preto chcem týmto požiadať všetkých, ktorým záleží na našom prostredí (podľa diskusií na FB sa tu takých nájde mnoho a dúfam že neostane len pri rečiach), poľovníkov, rybárov, psíčkarov, jednoducho každého, kto má záujem prispieť rukou k dielu aby sa nám prihlásil a dohodneme spoločné stretnutie, kde si celú problematiku prejdeme a vysvetlíme.

Dúfam že boj s komármi nebude prebiehať len na FB ale zapojíme sa všetci.

Ďakujem

link:
http://www.region-bsk.sk/clanok/monitoring-potencialnych-liahnisk-komarov-v-bratislavskom-samospravnom-kraji-467401.aspx

Skrabak@amedial.sk